Vítejte na stránkách Jakuba Mutiny

Neprůstřelná vesta

il52

29.10.2011 – Souboj druhého s prvním rozhodl třemi góly jediný hráč. Měl na sobě zelenobílý dres a do těchto barev se v sobotu oblékli sokoli z Bílé Hory. Úspěšný střelec byl esem v domácím rukávu, to on sesadil Zbraslav z prvního místa tabulky.

Od začátku se hrálo od podlahy, nikdo nikomu nechtěl darovat ani jedinou píď hřiště nebo míč zadarmo. Hráči obou mužstev se snažili důsledně dodržovat rozestavení a své posty, projevovali si tím navzájem respekt z dosavadních podzimních výsledků, které oba týmy vynesly na samotnou špici soutěže. První střela na bránu vylétla z kopačky bělohorských v 5.min, do cesty se jí ale postavil Trky. Okamžitě z protiútoku zahrozil Zagy. Přímý kop Bílé Hory v 8.min odvracel hlavou na roh Štigy. V 17.min se do slibné akce dostalo duo Bláža – Muťa, ve 21.min pronikal Práža, za jeho sražení odpískal sudí přímý kop, leč Sedy poskytnutou výhodu nezužitkoval.

V polovině první půle se vedení ujali domácí. Ve 24.min se snažil z dalšího přímáku kontrovat Sedy, napálil jen hráče ve zdi. Zagy s Johnnym se o dvě minuty později postarali o rohový kop. Píža poslal míč do vápna, do míče se parádně opřel Kury, ovšem za už překonaného brankáře stačili zaskočit spoluhráči. Situace se opakovala ve 34.min, stejní aktéři, stejná standardka, Kurymu sedla střela ještě o poznání lépe, přesto cestu do černého přes hradbu bránících těl nenašla. Ještě předtím domácí defenzíva úspěšně suplovala brankáře i proti hlavičce Štigyho (33.min) a znovu to bylo, když z rohu centroval Píža. Zbraslav měla v té době velkou snahu vyrovnat, což se také povedlo ve 35.min. Na další přímák Sedyho si naskočil Štigy a hlavou skóroval. Ještě do přestávky kopali Sedy a Píža po jedné další standardce z blízkosti vápna. Gól ale padl na opačné straně, naštěstí pro Zbraslav nebyl pro ofsajd uznán. Průběžná remíza 1:1 rámovala zajímavý poločas.

Do druhého vlétli lépe sokoli. Přikovali svého soka na vlastní půli a klovali tak dlouho, dokud se jim nepodařilo strhnout vedení zpět na svou stranu. Stalo se tak po hodině hry. Prakticky vzápětí vyřešil Čína velkou šanci bělohorských a přispěl k tomu, že se jeho spoluhráči poté začali znovu osmělovat. Přesunuli hru na druhou stranu, zahrozili sérií rohových kopů a nejblíže k vyrovnání byli v 73.min. Obětavá domácí defenzíva ale měla na sobě neprůstřelnou vestu, takže Bláža, Zagy ani Píža v ní mezírku nenašli a divoký závar po snad desátém rohu zůstal jen atraktivní podívanou. Zbraslavský vabank v poslední dvacetiminutovce umožnil Bílé Hoře snadnější ataky a jeden z nich v 79.min přetavil její snajper v rozhodující trefu.

Sokol Bílá Hora – SK Zbraslav 3:1 (1:1)

Gól hostů: Štigy (35.)

Sestava: Radek Činovec – Petr Praženka, Zdeněk Trkovský (46. František Kocourek), Tomáš Štengl – Petr Šimoníček (81. Jiří Kadlec), Martin Kudrna, Ondřej Sedláček, Jakub Mutina – Jan Záhorec, Ondřej Bláha, Jan Strnad. Trenéři: Jaroslav Kudrna, Stanislav Sádovský.

««« Předchozí text: Champions League Následující text: Nedobyt(n)á tvrz »»»

autor: muti | 1. 6. 2012 | tisk | Archív | 1 komentář | 478x